sieu V úterý 19. dubna proběhlo v prostorách kostela Církve československé husitské v Úpici závěrečné setkání žáků středních škol, které se zúčastnily mezinárodního projektu SIEU – Schools for Intelligent Energy Use – pod záštitou Evropské komise. Projekt organizovalo Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory – SEVER a naši školu reprezentovala Agentura EZV Náchod, kterou založilo v listopadu 2010 celkem čtrnáct žáků ze 3.A a 3.B.

Úkolem agentury bylo zpracovat projekt na vytápění výše zmíněného kostela v alternativě vytápění biomasou, včetně stanovení nákladů a návratnosti vložených prostředků. Během činnosti agentury měli její členové jedinečnou možnost uplatnit své schopnosti v konkrétních podmínkách, jednat s dodavateli, investory i odborníky na vytápění a vyzkoušet si své jednání v situacích, které je čekají po nástupu do praxe. Možnosti maximálně využili především Marek Lokvenc a Michal Nývlt ze 3.A, kteří předvedli jednoznačně nejlepší výkon při prezentaci projektu a dokázali výborně oponovat přítomným odborníkům na ekologii.

V závěru své prezentace poděkovali Ing. Františku Kovářovi a Ing. Josefu Zimovi za odbornou pomoc a spolupráci. Osvědčení o účasti v mezinárodním projektu získala kromě jednotlivých členů agentury rovněž naše škola, která se tak bude moci zapojit v následujících letech do dalších ekologických projektů v rámci Evropské unie. Zúčastněným žákům patří poděkování za příkladnou reprezentaci školy!

 

Mgr. Marie Vintrová

 

 

Vlastní stránky projektu žáků naší školy naletnete na adrese www.ezv-nachod.estranky.cz