V úterý 21. listopadu 2017 proběhl u nás ve škole již 9. ročník soutěže pro žáky základních škol s názvem Klání žáků deváťáků. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 44 žáků z osmi škol.

Žáci z Náchoda, Chvalkovic, Broumova, Police, Poříčí, Hronova, Nové Města a Meziměstí soutěžili ve třech technických disciplínách.

Nejlepší umístění vybojovala dvojice ze ZŠ Meziměstí – Lucie Umlaufová, Kateřina Kopecká, na druhém místě skončili Marek Tauc a Marek Pásler ze ZŠ a MŠ Hronov a „bronzovou medaili“ si odnesli Barbora Stará a Nikolas Letzel, kteří jsou žáky ZŠ a MŠ Police nad Metují.

futsalV úvodním kole Středoškolské futsalové ligy, které se odehrálo v prostorách naší tělocvičny, si mezi sebou poměřili síly žáci  VOŠ a SPŠ stavební arch. Jana Letzela, hráči Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky v Červeném Kostelci a  zástupci Jiráskova gymnázia.

20171102 153701 20171102 153723

Absolventka naší školy z roku 1991, broumovská rodačka Dana Minaříková (rozená Velichová, nyní žijící v Novém Městě nad Metují), pracovala řadu let ve stavebnictví, pak ji ale zaujal orientální tanec. Dlouho stíhala oboje, nakonec dala přednost tanci (podrobnější informace v článku Od stavařiny k orientálnímu tanci). V pondělí 25. září obdržela na slavnostní recepci speciální cenu Marockého království za příspěvek k česko-marockým vztahům a reprezentaci Marockého království.

DOD dvere

 Den otevřených dveří naší školy

se uskuteční

 

v sobotu 11. listopadu 2017


v čase 8:30 – 13:00