Školní i mimoškolní akce

V úterý 21. listopadu 2017 proběhl u nás ve škole již 9. ročník soutěže pro žáky základních škol s názvem Klání žáků deváťáků. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 44 žáků z osmi škol.

Žáci z Náchoda, Chvalkovic, Broumova, Police, Poříčí, Hronova, Nové Města a Meziměstí soutěžili ve třech technických disciplínách.

Nejlepší umístění vybojovala dvojice ze ZŠ Meziměstí – Lucie Umlaufová, Kateřina Kopecká, na druhém místě skončili Marek Tauc a Marek Pásler ze ZŠ a MŠ Hronov a „bronzovou medaili“ si odnesli Barbora Stará a Nikolas Letzel, kteří jsou žáky ZŠ a MŠ Police nad Metují.

futsalV úvodním kole Středoškolské futsalové ligy, které se odehrálo v prostorách naší tělocvičny, si mezi sebou poměřili síly žáci  VOŠ a SPŠ stavební arch. Jana Letzela, hráči Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky v Červeném Kostelci a  zástupci Jiráskova gymnázia.

Ve středu 1. listopadu se žáci 1.A a 3.A zúčastnili v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě preventivního divadelního představení s tématikou bezpečnosti silničního provozu.

První sportovní den tohoto školního roku máme úspěšně za sebou. V pátek 20. října si žáci pod vedením pana učitele Štěpa zorganizovali turnaj v sálové kopané. Každá třída si sestavila svůj hvězdný tým. Třeťáci vytvořili dokonce týmy dva. V základní skupině se utkala mezi sebou všechna družstva.

Po dvoutýdenním rozkoukávání v novém školním prostředí vyrazili naši nováčci na adaptační kurz. Osm dívek a osmnáct chlapců z 1A strávilo společně se svými třemi pedagogy programově nabitý týden v rekreačním areálu chaty Horalka ve Sněžném v Orlických horách.