Školní i mimoškolní akce

Kabaret nahatý Shakespeare

shakespeare„Kabaretní formou odlehčujeme temné příběhy plné vražd, mystiky i tragické lásky. Kombinace kabaretu včetně autorských písniček zároveň s původními slavnými výstupy a monology ze Shakespearových tragédií tvoří dohromady nesmírně živý divadelní tvar.“

Číst dál...

Maturita 2017

pergamenOd pondělí 22. do čtvrtka 25. května probíhaly na naší škole maturitní zkoušky. Většina studentů maturovala z českého a anglického jazyka, konstrukcí pozemních staveb a stavebních konstrukcí. Na hladký průběh zkoušek po celou dobu dohlížela předsedkyně maturitní komise Ing. Pavla Tolášová, která k nám přijela ze stavební školy v Letohradě. Během celého týdne panovala příjemná atmosféra.

Číst dál...

Američan ve 3.A

Třídu 3.A navštívil americký lektor Jonathan s nabídkou English Summer campu - letního tábora v Jeseníkách zaměřeného na rozvoj jazykových schopností v angličtině. Akci pořádá CB v Náchodě a Poděbradech. V rámci výukové hodiny byly nezapomenutelným způsobem prezentovány aktivity, které budou v táboře probíhat.

Číst dál...

Legiovlak

legiovlak

V roce 2015 zahájila u příležitosti 100. výročí bojů za samostatný stát svoji pouť po České republice unikátní pojízdná expozice, tzv. Legiovlak. Ten ve velikonočním týdnu dorazil také do Náchoda. Představuje věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 – 1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Soupravu čítající jedenáct vagónů a připomínající anabázi našich vojáků napříč Ruskem navštívily ve dnech 11. a 12. dubna 2017 třídy 2. A, 3. A, 3. B, 1. K, Z a 2. T, Z.

Číst dál...

Zemřít pro design

„Digitální revoluce zlepšila náš život v mnoha ohledech. Teď jen zajistit, aby nás neokradla o zdraví nebo o naši planetu…“

zemrit pro design

Letos už popáté se naše škola zapojila do programu Jeden svět na školách, organizovaného v rámci festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Jako doplněk k učivu SPV byla pro třídu 1. A vybrána na čtvrtek 6. dubna 2017 projekce snímku Američanky Sue Williamsové Zemřít pro design, rozkrývajícího problém globálních rozměrů – toxickou výrobu notebooků, mobilů a elektroniky vůbec.

Číst dál...