Logická olympiáda

je soutěž pro žáky 1. stupně základních škol a studenty středních škol z celé České republiky pořádaná Mensou ČR, ve které o úspěchu nerozhodují naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.
V minulém roce se uskutečnil první ročník soutěže určený žákům 5. tříd základních škol z Prahy a Středočeského kraje. Dvě stě nejlepších řešitelů se utkalo ve finále, které proběhlo v zajímavém prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Stejně jako v minulém roce, i letos převzal záštitu nad soutěží poslanec Parlamentu ČR pan Petr Tluchoř.

Letos jsme se této soutěže mohli  zúčastnit i my. První říjnový týden proběhlo nominační kolo, kterého se zúčastnilo 10 studentů naší školy. Ve velmi vysoké konkurenci se tři z nich dostali do krajského kola, které se uskuteční 6.11.2009.
Krajskými semifinalisty se stali Lukáš Falta (4.A), Jakub Malý (4.B) a Domink Kozek (1.B). Gratulujeme!

Nejlepší z celé České republiky se potom utkají v celorepublikovém finále, které se uskuteční 30. listopadu 2009 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. I zde budou mít možnost porovnat své síly s ostatními finalisty při řešení logických problémů, v soutěžích zaměřených na postřeh a rychlost úsudku a dalších.

Přejeme Lukášovi, Jakubovi i Dominikovi, ať mají příležitost se podívat do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČRSmile.
Mgr. Lucie Havrdová