krosČtvrteční dopoledne 23. listopadu 2017 bylo pro žáky čtvrtých ročníků ve znamení rozpočtování. Zúčastnili se přednášky společnosti ÚRS Praha, jejíž zástupce informoval o službách, které poskytují na stavebním trhu.

Uvedená společnost se věnuje zpracování podkladů pro oceňování staveb, poskytuje ceníky stavebních prací, montážní ceníky a sborníky cen materiálů. Nabízí software pro řízení stavební firmy – KROS 4. Ten umožňuje zpracování rozpočtů, kalkulací, fakturace a časového plánování stavební zakázky. Jejich databáze obsahuje přes milion položek.

20171123 101622 20171123 101548

Žáci měli možnost ptát se na podrobnosti v ovládání „KROSu“. V závěru byli informováni o možnosti složit zkoušku o znalostech v užívání softwaru. Složením zkoušky mohou získat certifikát. Při nástupu do zaměstnání nebo při brigádách u stavebních firem se mohou prokázat znalostí rozpočtování.

Také mohou využít nabídky společnosti ÚRS uplatnit slevu 20% na nákup programu a to 5 let po ukončení studií. Někteří by tak mohli začít pracovat na živnostenský list.

Zpracovala Ing. J. Rohanová