V květových týdnech sbírají žáci naší školy praktické zkušenosti. Zatímco druháci a třeťáci vykonávali souvislou třítýdenní praxi v různých stavebních firmách, prváci mají za sebou týdenní praxi a týden  exkurzí, během kterého se podívali na řadu zajímavých míst.

V Červeném Kostelci navštívili firmu vyrábějící dřevostavby, podívali se do projekční kanceláře Orgatex, ve vysokovské betonárce si zopakovali postup výroby betonu. Jak ve stavebninách Knauf, tak ve stavebninách Stamont byli od odborníků přezkoušeni ze znalostí  stavebních materiálů.  Po návštěvě K- plastů v Novém Městě získali také představu, jak se vyrábí plastová okna. Na stavbě lezeckého polygonu ve Velkém Poříčí se setkali se svými staršími kolegy, absolventy naší školy, kteří tam zastávali již zodpovědné  pracovní pozice.

Z úst stavebních inženýrů, projektantů, stavbyvedoucích,  majitelů stavebních firem či prodejců stavebních materiálů slyšeli naši mladí stavaři  o velkém nedostatku kvalifikovaných odborníků ve stavebnictví. Mohli se tedy ujistit, že jejich volba, studovat stavební školu, nebyla vůbec od věci.

Mgr. Lea Zálišová