Aktuality školy (všeobecné informace)

Absolventka naší školy z roku 1991, broumovská rodačka Dana Minaříková (rozená Velichová, nyní žijící v Novém Městě nad Metují), pracovala řadu let ve stavebnictví, pak ji ale zaujal orientální tanec. Dlouho stíhala oboje, nakonec dala přednost tanci (podrobnější informace v článku Od stavařiny k orientálnímu tanci). V pondělí 25. září obdržela na slavnostní recepci speciální cenu Marockého království za příspěvek k česko-marockým vztahům a reprezentaci Marockého království.

DOD dvere

 Den otevřených dveří naší školy

se uskuteční

 

v sobotu 11. listopadu 2017


v čase 8:30 – 13:00

zborovStalo se již tradicí, že se ve dnech, kdy je připomínán vznik samostatné československé republiky, setkáváme také s historií čs. legií. Všechny tři výstavy, které v uplynulých letech měli možnost zhlédnout zájemci z řad studentů, pedagogů i veřejnosti v prostorách naší školy, připravil Český svaz bojovníků za svobodu ve spolupráci se spolkem Poznávání v Novém Městě nad Metují, SPŠ SOŠ a SOU Nové Město nad Metují, naší školou a Městem Nové Město nad Metují.  Jde o součást projektu zaměřeného na blížící se 100. výročí vzniku ČSR.

ohenVe čtvrtek 19. října 2017 proběhla na náchodském zámku simulace evakuace zámecké věže, která tvoří experimentální část diplomové práce absolventa naší školy Bc. Marka Lokvence. Diplomová práce je zpracovávána na téma "Evakuace osob z objektů vyhlídkových věží". Experimentu se zúčastnili žáci 2.A a 3.A, zástupci fakulty stavební ČVUT v Praze, HZS ÚO Náchod, Generálního ředitelství Národního památkového ústavu a Správy státního zámku.

benchpressFederace WUAP uspořádala v pražské Sparta Aréně WUAP WORLDS CHAMPIONSHIP 2017, kterého se účastnil i žák VOŠ a SPŠ stavební arch. Jana Letzela v Náchodě Martin Mikeš. Martinovi se zde podařilo získat letos již druhý titul mistra světa v benchpressu. Před měsícem zazářil na podobném šampionátu v Trutnově. V Praze zvedl ale ještě o tři kilogramy více a výkonem 133 kg získal nejenom zlato, ale zároveň tak vytvořil i nový evropský rekord ve své váhové kategorii dorostenců do 110 kg.