Sarah

Při povídání s absolventkou naší školy z roku 1991, broumovskou rodačkou Danou Minaříkovou (rozenou Velichovou), člověka napadne: kudy asi povedou životní cesty našich současných studentů? Dnešní špičková tanečnice pracovala řadu let ve stavebnictví. Dělala stavební dozory, vypracovávala projektovou dokumentaci (např. k dnešnímu hotelu Střelnice v Teplicích nad Metují), ale pak ji zaujal orientální tanec. Dlouho stíhala oboje, nakonec dala přednost tanci.

Postupně založila kurzy v Broumově, v Náchodě, v Novém Městě nad Metují a Hradci Králové, později vedla semináře po ČR a nakonec i v zahraničí. Musela zvládnout italštinu a angličtinu, vyučovala v Egyptě, Maroku, Izraeli, Itálii, Španělsku, Německu, Řecku, Francii, Srbsku, Slovinsku, Rakousku, Turecku, Skotsku, Polsku, Norsku, San Marinu, Slovensku nebo v Japonsku.

Vede taneční skupinu Sahar, která několikrát vyhrála mezinárodní taneční soutěž v Berlíně i jinde, tančila pro jordánskou princeznu, pro členy královských rodin a rodin politiků, na mnoha významných místech. Každoročně má taneční show na Dni trůnu v pražském hotelu Hilton, ale můžeme ji vidět i třeba v doprovodném programu Jiráskova Hronova.

Sarah

Zdroj fotografií: kulturio.cz/rozhovor-tanecnice-dana-minarikova/

Pořádá pravidelné kurzy, tanečně poznávací dovolené, založila vzdělávací projekt Orient Art Club pro lektorky. V Hradci Králové organizuje festival Kouzlo orientu, v Náchodě ve spolupráci s Déčkem soutěž Hvězda orientu a věnuje se koučování - pomoci lidem zorientovat se v tom, co je v jejich životě důležité. Je obdivuhodné, čeho dosáhla, co všechno zvládá. Na otázku, co jí do života dala stavařina, odpovídá bez váhání: schopnost vytýčit si cíl, orientovat se v prostoru, dotahovat věci do konce.

Tanec jí dnes dává svobodu, upevňuje sebevědomí, otevírá možnosti cestovat, poznávat jiné kultury, učit se toleranci a pořád něčemu novému - tedy „nespokojit se s tím, co už umím“.

 

Další informace:

 

Zapsala: Mgr. Marie Vintrová