zborovStalo se již tradicí, že se ve dnech, kdy je připomínán vznik samostatné československé republiky, setkáváme také s historií čs. legií. Všechny tři výstavy, které v uplynulých letech měli možnost zhlédnout zájemci z řad studentů, pedagogů i veřejnosti v prostorách naší školy, připravil Český svaz bojovníků za svobodu ve spolupráci se spolkem Poznávání v Novém Městě nad Metují, SPŠ SOŠ a SOU Nové Město nad Metují, naší školou a Městem Nové Město nad Metují.  Jde o součást projektu zaměřeného na blížící se 100. výročí vzniku ČSR.

Pokračování s názvem 1917 - Bitva u Zborova uspíšila formování československé armády

a podtitulem Čtvrtý rok "Velké války" ovlivnily ruské (zejména bolševická) revoluce si mohou prohlédnout i návštěvníci Dne otevřených dveří v sobotu 11. listopadu 2017. Na některých panelech jsou opět připomenuti legionáři z našeho regionu. Výstava bude instalována do čtvrtka 16. listopadu 2017.

Mgr. Marie Vintrová